Coaching nie jest dziedziną zarezerwowaną jedynie dla biznesu. Każdy z nas ma życiu momenty, kiedy chce popracować nad nowymi celami lub rozwiązać problem. Można wówczas pojechać na tydzień w góry, porozmawiać z przyjaciółmi lub po prostu posiedzieć w ciszy i spokoju i dojść ze sobą do porozumienia. Zwykle to działa. Czasem nie. I wtedy właśnie przydaje się life coaching.

 

 Sprawdź, czy life coaching jest dla Ciebie? 

1. 

 

  Czy czujesz, że od dłuższego czasu potrzebujesz zmiany, ale nie jesteś w stanie określić, w jakim kierunku ta zmiana miałaby podążyć?  

 

2.

 

  Czy starałeś się już podejmować rozmowy na temat tego, co chciałbyś zmienić z ludźmi, którym ufasz, ale poza chwilową satysfakcją nie przyniosło to pożądanych efektów?

 

3.

 

  Czy uważasz, że zabrnąłeś w ślepy zaułek i choć zwykle wychodziłeś z takich kłopotów, to teraz nie wiesz, od czego zacząć?

 

4.

 

  Czy masz poczucie, że życie przecieka Ci przez palce, a Ty nad tym nie panujesz?

 

5.

 

  Czy chciałbyś wziąć sprawy w swoje ręce, ale uważasz, ze nie jesteś do tego stworzony?

 

6.

 

  Czy zastanawiasz się często, dlaczego akurat Ciebie „coś takiego” spotyka?

 

 

Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, life coaching jest właściwym narzędziem. Pomaga w zmianie, podpowiada, jak złapać wiatr w żagle, skąd brać energię na nowe działania, których się dotąd nie podejmowało oraz w ogóle zastanowić się, jakie to mają być działania. Tak jak w coachingu biznesowym, life coaching pozwala zdefiniować własne cele, sprawdzić czy są one zgodne z naszymi wewnętrznymi wartościami, ocenić ewentualne zagrożenia i przeanalizować korzyści.

Narzędzia w life coaching są identyczne, jak w coachingu biznesowym, tylko dotyczą innych obszarów. Coach jest czymś w rodzaju głosu wewnętrznego, który nieustannie zadaje pytania i wykrywa niespójności. Coach nie będzie podpowiadał, co należy zrobić, gdyż nie zna wartości Klienta tak, jak on sam. Natomiast odkryje zasoby Klienta i wskaże najkrótszą drogę do zmiany. 

Our website is protected by DMC Firewall!